FOTO – De 8 Martie, șoferițele au primit flori de la rutieriștii din Huedin
Poliţiştii rutieri din Huedin au respectat tradiţia de a oferi participantelor la trafic şi partenerilor instituţionali o floare şi un gând bun cu urări de sănătate, bucurie şi o primăvară frumoasă.
Poliţiştii rutieri au fost prezenţi în trafic astăzi. Au avut în vedere, pe lângă impunerea respectării legii, să transmită mesaje preventive şi să ofere cetăţenilor, conducători auto sau nu, câte o floare.
Acţiunea s-a desfășurat în centrul orașului, iar doamnelor şi domnişoarelor “surprinse” în trafic – conducători auto și pietoni– le-au fost oferite flori.


