FOTO – Accident și trafic blocat la Dumbrava
Un autocamion a intrat în parapeții despărțitori, la urcare spre Huedin, în dreptul localității clujene Dumbrava.
Joi seara, la 18:50, traficul era blocat pe sensul de mers Cluj-Napoca – Oradea. La fața locului a ajuns și un echipaj de poliție.
TRAFIC DEBLOCAT LA 19:50.
„Polițiștii au fost semnalați să intervină la un eveniment rutier pe DN1 E60, în apropiere de localitatea Dumbrava, la km 508+700m.
Din primele informații, conducătorul unui ansamblu de vehicule, respectiv un bărbat de 59 de ani, din județul Sălaj, in timp ce se deplasa pe direcția Cluj spre Oradea, intr-un viraj la stânga ar fi pierdut controlul direcției de deplasare, intrând în coliziune cu parapetii din beton de pe axul drumului.
În urma impactului au rezultat doar pagube materiale. Momentan, traficul rutier se desfășoară pe un singur sens, alternativ, dirijat de polițiști rutieri.
Testarea conducătorului auto cu aparatul etilotest a indicat rezultat negativ”, se arată într-o informare a Inspectoratului de Poliție Județean Cluj.

