Bărbat din Dealu Negru, internat la Psihiatrie după ce ar fi incendiat o anexă
Un bărbat de aproximativ 50 de ani a fost internat la Psihiatrie în cursul zilei de luni. El ar fi incendiat o anexă din propria gospodărie.

Apelul la 112 a fost înregistrat în jurul prânzului. La Dealu Negru au fost trimiși pompierii de la Detașamentul Huedin.
În momentul în care militarii au ajuns la locul indicat, incendiul era în mare parte stins. Potrivit ISU Cluj, din anexa respectivă a ars aproximativ 1 metru pătrat, iar din interior o ladă și mai multe textile.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru infracțiunea de distrugere prin incendiere. Prejudiciul estimat este de 1.500 de lei.
Pentru că este cunoscut cu istoric medical, bărbatul bănuit de incendierea anexei a fost transportat la o clinică de specialitate.